Grinding Black Zero - Review (Periferia, Feb 2011) / czech

Reviews - Grinding black zero

Se s těma kvalitníma grind albama roztrhl pytel ne? Další pánové, kteří jsou připravení vám rozdrtit sluchovody, se jmenují Necromorph a jejich domovinou je Německo. Na FDA Rekotz jim vyšlo v lednu tohoto roku další řadové (třetí v pořadí) album s názvem Grinding Black Zero.

Kapela funguje již od r. 1995, takže se dá mluvit o veteránech německé death / grind scény. Album obsahuje čtrnáct skladeb, který míchaj švédskej death metal alá Dismember a starý Entombed se zvukem Nasum nebo Rotten Sound. Samozřejmostí jsou občasný výlety do crustových vod, stejně jako grind sypačkový pasáže. Není to ale žádnej zběsilej mix, kterej by tě přestal po chvilce bavit. Celá tahle skrumáž je decentně promíchaná a opět předpokládám, že bude bavit jak grind maniaky tak pravověrné crustery. První kapela, která mě napadlo při poslouchání Grinding Black Zero byla Feastem. Finská sebranka na jejichž album je na Periferii recenze také. Zvukem a hardcore feelingem mají tyhle dvě kapely a hlavně tyhle dvě nahrávky hodně společného. Hlavně ty crustem nasáklý pasáže mě baví dost. Typickou ukázkou může být song "Stagnation" nebo následující "When a whisper breaks a neck", kterej je zase už hodně grindem nasáklej, ale tempo zvolňuje místama přesně tak jak to mám rád.

Nemusí mě nikdo ani nutit, abych se přiznal, že mě tahle kapela a tohle album
dost překvapilo. Přece jenom, když se v jednom balíku s CDs na recenze schovává totální blbost v podobě dechovkovýho a bublajícího gore s kapelou s názvem Necromorph (se kterou jsem dosud neměl tu čest), moc vůle poslechnout si tohle album ve mně nebylo. A nakonec Japonec ... dobrá práce!

4/5 Points 

www.periferia.cz 

 

 
RadioNecro
TourdatesOctober 01st
Berlin Pedal Battle

October 14th
Festung Bitterfeld

October 28th
Café Marktzicht
Dedemsvaart, Overijssel, Netherlands

November 10th
Emden

Dezember 23rd
Abjured Record Release
Halle


Grind Poll
What's your favorite Necromorph Song?