Grinding Black Zero - Review (Fobia Zine, May 2011) / czech

Berlínští Necromorph se na scéně drží od roku 1995, a třebaže Grinding Black Zero je jejich první dlouhohrající počin, můžeme o nich mluvit jako o grind/deathové stálici. Jejich jméno patrně není pro příznivce tohohle žánru novinkou. Ostatní o tom s klidem přesvědčí kvalita nahrávky, která se skutečně pohybuje kdesi vysoko mezi mraky.

Necromorph mají na kontě tři dema, tři splity a jedno EP. Nutno dodat, že se pětičlenná úderka v čele s bratry Fritzem (zpěv) a Jockelem (basa) původně pohybovala v blackových vodách a teprve postupem času se dala na dráhu technického death metalu říznutého grindcorem a crustcorem. Přesně k tomu došlo po vydání druhého dema v roce 1998.

Necromorph úhledně a velmi precizně kloubí výše zmíněné styly. Celá hudba je patřičně rychlá a tvrdá, zároveň však nejde o prvoplánovou grindovou zvrhlost. Deathové elementy na Grinding Black Zero tak trochu drží na uzdě ten běsnící grind skrývající se v občasných sypačkách a zběsilých kytarách. Podobně je to s vokální složkou. Jockel dodává desce šťávu svým zpěvem o široké škále, jenž se pohybuje v krajních mezích growlingu. A pokud           má basa tvrdit muziku, pak u Necromorph to platí bez výhrad. Basovým tónům navíc dodávají mohutnost bez pauzy jedoucí bicí.

Berlínská smečka je určitě trefou do černého pro příznivce kapel, jako je Rotten Sound, Brutal Truth a jim podobní. Ale ani ti, kteří si zrovna nelibují v bažinách deathové odnože metalu, by nemuseli být zklamáni, protože technicky vyspělá hudba je v případě Necromorph pastvou pro ucho snad každého. Je vidět, že patnáctileté čekání na regulérní debut se vyplatilo v co největší možné míře. Necromorph se určitě ze scény jen tak nevytratí.

Veenia

www.fobiazine.net 
RadioNecro
TourdatesJuly 14th
D.I.Y. Werstatt am Wagenplatz Fockestraße · Leipzig

October 01st
Berlin Pedal Battle

October 14th
Festung Bitterfeld

October 28th
Café Marktzicht
Dedemsvaart, Overijssel, Netherlands


Grind Poll
What's your favorite Necromorph Song?