Grinding Black Zero - Review (Fobia Zine, May 2011) / czech

Reviews - Grinding black zero

Berlínští Necromorph se na scéně drží od roku 1995, a třebaže Grinding Black Zero je jejich první dlouhohrající počin, můžeme o nich mluvit jako o grind/deathové stálici. Jejich jméno patrně není pro příznivce tohohle žánru novinkou. Ostatní o tom s klidem přesvědčí kvalita nahrávky, která se skutečně pohybuje kdesi vysoko mezi mraky.

Necromorph mají na kontě tři dema, tři splity a jedno EP. Nutno dodat, že se pětičlenná úderka v čele s bratry Fritzem (zpěv) a Jockelem (basa) původně pohybovala v blackových vodách a teprve postupem času se dala na dráhu technického death metalu říznutého grindcorem a crustcorem. Přesně k tomu došlo po vydání druhého dema v roce 1998.

Necromorph úhledně a velmi precizně kloubí výše zmíněné styly. Celá hudba je patřičně rychlá a tvrdá, zároveň však nejde o prvoplánovou grindovou zvrhlost. Deathové elementy na Grinding Black Zero tak trochu drží na uzdě ten běsnící grind skrývající se v občasných sypačkách a zběsilých kytarách. Podobně je to s vokální složkou. Jockel dodává desce šťávu svým zpěvem o široké škále, jenž se pohybuje v krajních mezích growlingu. A pokud           má basa tvrdit muziku, pak u Necromorph to platí bez výhrad. Basovým tónům navíc dodávají mohutnost bez pauzy jedoucí bicí.

Berlínská smečka je určitě trefou do černého pro příznivce kapel, jako je Rotten Sound, Brutal Truth a jim podobní. Ale ani ti, kteří si zrovna nelibují v bažinách deathové odnože metalu, by nemuseli být zklamáni, protože technicky vyspělá hudba je v případě Necromorph pastvou pro ucho snad každého. Je vidět, že patnáctileté čekání na regulérní debut se vyplatilo v co největší možné míře. Necromorph se určitě ze scény jen tak nevytratí.

Veenia

www.fobiazine.net 
RadioNecro
TourdatesOctober 01st
Berlin Pedal Battle

October 14th
Festung Bitterfeld

October 28th
Café Marktzicht
Dedemsvaart, Overijssel, Netherlands

November 10th
Emden

Dezember 23rd
Abjured Record Release
Halle


Grind Poll
What's your favorite Necromorph Song?